Загранпаспорт

Оформлення паспорта для виїзду за кордон

Оформлення закордонного паспорта – питання дуже актуальне, адже наявність такого документа відкриває великі можливості: подорожі, відрядження, навчання за кордоном, СПА курорти, сімейний відпочинок та ін.

З метою впровадження біометричних паспортів для виїзду за кордон Урядом прийнято Постанову КМУ від 07.05.2014 № 152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон»

Біометричний паспорт, являє собою закордонний паспорт з наявністю спеціального чіпа, на який записується інформація про власника (дані паспорта, оцифроване зображення обличчя, оцифрований підпис).

Також в біопаспорті можуть міститися такі дані про власника, як оцифровані відбитки вказівних пальців рук (за згодою власника).

Про наявність чіпа свідчить відмітка на обкладинці паспорта.

Переваги біопаспорта:

 • Наявність в біопаспорті оцифрованих відбитків вказівних пальців рук його власника. З цієї причини підробити такий паспорт стане непосильним завданням для шахраїв
 • Вся інформація про власника паспорта прихована і захищена від змін і втручання третіх осіб
 • Проходження паспортного контролю в прискореному режимі. Не має потреби введення персональних даних про власника паспорта, а в деяких країнах завдяки такому документу можна проходити без черги
 • Можливість відвідування країн Євросоюзу без віз

  * На даний момент між Україною і ЄС ведуться переговори щодо безвізового режиму. Тому, власники біопаспортів, при скасуванні візового режиму зможуть відвідувати країни ЄС без віз.

Що ж стосується процедури оформлення закордонного паспорта, то громадянам доведеться підготувати повний пакет документів, сплатити держ. мито, витратити достатньо часу на черги в територіальному підрозділі Міграційної служби для подачі документів, зіткнутися з усіма «принадами» бюрократичного апарату та ін.

Терміни і вартість оформлення закордонного паспорта:

Строки оформленняВартість оформлення біометричного паспорту громадянина України для виїзду за кордон
-- робочих днівпослуга не надається
-- робочі дніпослуга не надається

* В вартість з оформлення закордонного паспорта включено: підготовка пакету документів, заповнення бланків, довідка про несудимість, оплата державного мита, вартість друку закордонного паспорта і послуги з його оформлення.

Терміни з оформлення закордонного паспорта, погоджені з Клієнтом, нашою Компанією чітко дотримуються і контролюються!

Що ж стосується переліку документів для оформлення закордонного паспорта, то відповідно до вищезазначеної постанови КМУ, для його оформлення необхідні такі документи:

 • Заява-анкета встановленого зразка
 • Паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для осіб які не досягли 16 років)
 • Оригінал довідки, про присвоєння громадянину ідентифікаційного коду та 1 копія
 • Квитанції про оплату державного мита
 • Заява про відмову про внесення інформації (в тому числі оцифрованих відбитків пальців рук) в безконтактний електронний носій, який імплантований в паспорт для виїзду за кордон (у разі потреби)

 

В разі звернення в нашу Компанію оформити закордонний паспорт дуже просто. Для цього Вам необхідно надати лише 2 документи:

 • Паспорт громадянина України – і три копії всіх сторінок з відмітками
 • Оригінал довідки, про присвоєння громадянину ідентифікаційного номера та 1 копія

 

Також необхідний старий закордонний паспорт (при наявності), та копія його першої сторінки.

Оригінали документів залишаються у Вас, вони потрібні виключно для їх порівняння з копіями!

Звертаємо Вашу увагу !!!

 • П.І.Б. в цивільному паспорті і довідці, про присвоєння громадянину ідентифікаційного номера повинні бути однаковими;
 • Якщо термін Вашої прописки за місцем проживання менше 6 місяців, також знадобиться форма № 16, видана ЖЕКом
 • Закордонні паспорти після подачі документів виготовляються на Поліграфічному комбінаті «Україна» по виготовленню цінних паперів, ДП і доставляються до територіальних підрозділів Міграційної служби для їх видачі.
 • Ми надаємо послуги з оформлення закордонного паспорта всім жителям України, незалежно від місця проживання і прописки (в тому числі жителям і переселенцям з тимчасово окупованої території АР Крим і зони проведення АТО).

Дитячий закордонний паспорт

На сьогоднішній день навчанням, екскурсійними турами для дітей, так, і в принципі, відпочинком за кордоном з дітьми нікого не здивуєш.

Але можливість виїзду за кордон у дитини без супроводу батьків виникає при наявності дитячого закордонного паспорта. Такий документ дозволяє відправитися дитині за кордон, як у супроводі батьків, так і в складі організованих груп для різноманітних заходів (конкурси, фестивалі, навчання та ін.).

Відповідно до чинного законодавства України – п. 4 постанови КМУ від 07.05.2014 № 152 – дитячий закордонний паспорт оформляється для дітей до 16 років (в тому числі і для самих маленьких). Термін його дії становить 4 роки і продовженню не підлягає.

Тобто, кожні 4 роки необхідно оформляти дитячий закордонний паспорт.

Варто відзначити, що для відвідування багатьох країн дитячий закордонний паспорт є необхідним документом з народження дитини. А запис про дитину в паспорт батьків і його вклеєне фото для таких країн недостатньо.

Саме з цих причин необхідна наявність дитячого закордонного паспорта, навіть для зовсім маленьких дітей.

Вартість та терміни оформлення дитячого закордонного паспорта

Строк оформлення дитячого біометричного паспорту для виїзду за кордонДітям від 0 до 16 років
-- робочих днівПослуга не надається
-- робочі дніПослуга не надається

* В вартість з оформлення дитячого закордонного паспорта включено: підготовка пакету документів, заповнення бланків, оплата державного мита, вартість друку паспорта, і послуги з його оформлення.

За допомогою фахівців Компанії «Getpass» оформити дитячий закордонний паспорт дуже просто.
Для цього необхідно надати такі документи:

Для дітей до 12 років:

 • свідоцтво про народження дитини і його копія
 • 2 фото – 3,5х4,5 см; 1 фото – 10х15 см
 • внутрішні паспорти батьків (обох) і копії всіх заповнених сторінок
 • в разі оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 16 років, яка проживає з одним з батьків, заявник разом з вищевказаними документами, подає оригінал або завірену в установленому порядку копію одного з таких документів:
  1. свідоцтво про смерть другого з батьків;
  2. рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  3. рішення суду про визнання другого з батьків зниклим безвісти;
  4. рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  5. довідку про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає документи, а в разі оформлення паспорта в іноземній дипломатичній установі України – іншого документа, який підтверджує таку реєстрацію.

  *Присутність дитини – не обов’язково
  *Присутність обох батьків при подачі документів для оформлення дитячого закордонного паспорта ОБОВ’ЯЗКОВО.
  * Якщо у одного з батьків немає можливості бути присутнім при подачі документів для оформлення дитячого закордонного паспорта, то йому необхідно оформити заяву – згоду на виготовлення дитячого паспорта, завірену нотаріусом.
  * У разі відмови одного з батьків давати дозвіл на виїзд дитини за кордон, іншому з батьків потрібно мати рішення суду про дозвіл на такий виїзд (який набрав законної сили).

Для дітей старше 12 років:

 • свідоцтво про народження дитини і його копія
 • цивільні паспорти обох батьків і копії заповнених сторінок;
 • заяву батьків про відмову про внесення інформації (в тому числі оцифрованих відбитків пальців рук) в безконтактний електронний носій, який імплантований в паспорт для виїзду за кордон (у разі необхідності) – для дітей до 16 років. Якщо батьки не перебувають у шлюбі – заява підписується тим з батьків, з ким проживає дитина;
 • в разі оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 16 років, який проживає з одним з батьків, заявник разом з вищевказаними документами, подає оригінал або завірену в установленому порядку копію одного з таких документів:
  1. свідоцтво про смерть другого з батьків;
  2. рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  3. рішення суду про визнання другого з батьків зниклим безвісти;
  4. рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  5. довідку про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає документи, а в разі оформлення паспорта в іноземній дипломатичній установі України – іншого документа, який підтверджує таку реєстрацію.

  *Присутність дитини – не обов’язкова
  *Присутність обох батьків при подачі документів для оформлення дитячого закордонного паспорта ОБОВ’ЯЗКОВО.
  *Якщо у одного з батьків немає можливості бути присутнім при подачі документів для оформлення дитячого закордонного паспорта, то йому необхідно оформити заяву – згоду на виготовлення дитячого паспорта, завірена нотаріусом.
  * У разі відмови одного з батьків давати дозвіл на виїзд дитини за кордон,іншому з батьків потрібно мати рішення суду про дозвіл на такий виїзд (який набрало законної сили).

Форма № 3 з ЖЕКу не потрібна

Оригінали документів залишаються у Вас, вони потрібні виключно для їх порівняння з копіями!

Закордонні паспорти після подачі документів виготовляються на Поліграфічному комбінаті «Україна» по виготовленню цінних паперів, ДП і доставляються до територіальних підрозділів Міграційної служби для їх видачі.
 Таким чином, звернувшись в Компанію «Getpass» для оформлення дитячого закордонного паспорта, ви отримаєте легальний біопаспорт, виданий Державною Міграційної службою України за лояльною ціною.

Ми надаємо послуги з оформлення другого паспорта всім жителям України, незалежно від місця проживання і прописки (в тому числі жителям і переселенцям з тимчасово окупованої території АР Крим і зони проведення АТО).
Для зазначеної категорії жителів України оформлення дитячого закордонного паспорта оформляється на загальних підставах (без пільг).

Корисна інформація

Отвечают наши специалистыКликай на вопрос – увидишь ответ

1. У чому відмінність біопаспорта від звичайного закордонного паспорта

Біопаспорт має такий же зовнішній вигляд, як і закордонний паспорт старого зразка: у вигляді книжечки синього кольору, зі сторінкою даних і 32 паперовими сторінками. У ньому, як і в паспорті старого зразка ставляться відмітки про перетин кордонів і візи.
Головною відмінністю біопаспорти є вбудований чіп, в якому міститися
дані власника документа, з метою його ідентифікації.

2. Чи необхідно міняти закордонний паспорт старого зразка на біопаспорт

Закордонні паспорти старого зразка дійсні до закінчення зазначеного в ньому терміну. Оформлення біопаспорта здійснюється за бажанням громадян. Зобов’язання по зміні закордонного паспорта старого зразка на біопаспорт чинним законодавством не передбачено.
Також за бажанням громадян, може оформити біопаспорт в якості другого паспорта.

3. Який термін дії паспорта

Термін дії біопаспорта, як і закордонного паспорта старого зразка становить 10 років.

4. Чи необхідний біопаспорт для дитини

Для дітей, в тому числі немовлят, необхідно оформляти повноцінний закордонний паспорт. З 1 січня 2015 р. дитячий проїзний документ є недійсним.

Відповідно до вищезазначеної постанови КМУ, паспорт для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли 16 років на чотири роки.

5. Законність одержання і використання двох закордонних паспортів

На сьогоднішній день, чинне законодавство передбачає у громадян України наявність двох закордонних паспортів.
Так, п.14. постанови КМУ від 07.05.2014 № 152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі .. паспорта громадянина України для виїзду за кордон ..» передбачено оформлення другого паспорта в разі

здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому передчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав.

6. Чи можливо отримання другого паспорта неповнолітній особі

НІ. Отримання другого паспорта для неповнолітніх не передбачено законодавством України.

7. У яких випадках передбачено оформлення другого паспорта

Згідно з чинним законодавством, громадяни України можуть отримати другий паспорт при регулярних виїздах за кордон, а також при необхідності при цьому передчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав.

8. Які акти законодавства регулюють надання послуги оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон

З огляду на вищевказані процедури, а також трудомісткий процес по оформленню нового закордонного паспорта самостійно, набагато простіше звернутися в Компанію «Getpass», яка зробить це швидко, якісно і позбавить Вас від зайвих турбот і витрат.